top of page
OsobnaZalezitost_obalka_predna.jpg

Osobná záležitosť

 

Oliver Bellows,

bývalý príslušník elitnej protiteroristickej jednotky, je späť.

Pokojná dovolenka v Španielsku sa pre Olivera Bellowsa skončí vo chvíli, keď sa dozvie o útoku nervovým plynom v Zürichu. Jednou z obetí je aj Roger Dunn, jeho priateľ a niekdajší veliteľ špeciálnej jednotky CIA. Podľa oficiálnych správ to vyzerá na teroristický útok. Oliver je však presvedčený o opaku a rozbehne pátranie po skutočných vrahoch. Povinnosť ho zavedie nielen do historického Zürichu a na slnečné francúzske pobrežie, ale aj do šedivej
Moskvy a stovežatej Prahy. S pomocou priateľov zo slovenských bezpečnostných zložiek sa dostane na stopu diabolskej operácie, ktorá môže otriasť stabilitou Európy.

78855503_2599060623464289_65613486525041

Na cestách

Oliver Bellows je späť!

A nebude sám. Veteránovi špeciálnych operácií CIA budú sekundovať mnohé známe tváre z románu Boj o štát.

Oliver je večne na cestách. Či už ide o krajinu zmietanú humanitárnou krízou, alebo zapadnutú slovenskú dedinu, môžete si byť istý, že o napätie a akciu nebude núdza.

Nazrite so mnou do sveta Olivera Bellowsa v piatich samostatných príbehoch.

 

Keď už musíte zastaviť v zapadnutej dedine uprostred slovenských lúk a lesov, vyhnite sa miestnym pohostinstvám plným štamgastov.

Ale ak tam nakoniec zablúdite, nikdy sa nemiešajte do miestnych sporov. Nikdy.

Zistia to aj Oliver a Evča v novele S Molnárovcami sa nezahráva.

 

Medička 3. jazdeckého pluku Melinda sa vracia do rodného mesta, aby sa zúčastnila svadby kamarátky zo strednej školy. Pred rokmi zbabelo ušla pred otcom, školskou šikanou a väzením. Teraz je pripravená čeliť démonom a postaviť sa rodinnému klanu Barnettovcov. Netuší, že sa ženie priamo doprostred spravodajskej operácie, ktorej cieľom sú Patrioti.

 

Život manželky vojaka americkej armády nie je jednoduchý. Permanentné odlúčenie testuje vzťah na maximum. Obzvlášť, ak ide o mladú ženu s dvoma malými deťmi. Jediné zaváhanie na záťahu s kamarátkami môže všetko zničiť.

Marrisa rieši, či má zmysel pokračovať v zložitom manželstve, zatiaľ čo Oliver len prechádza mestom na svojich obchodných cestách Spojenými štátmi. Obaja sa ocitajú na americkej vojenskej základni Fort Hood v Texase, kde sa v roku 2009 odohral teroristický útok, ktorý si vyžiadal 13 mŕtvych a vyše tridsať zranených.

 

O tom, že stráviť vianočné sviatky v hojnosti a kruhu svojej rodiny je luxus, presvedčí deti a ich rodičov Oliver, ktorý sprevádza JayZeeho na návšteve základnej školy jeho dcéry. V príbehu s názvom Vianočná rozpovie udalosti, ktorých sa zúčastnili na Štedrý deň vo vojnou zmietanom Južnom Sudáne.

 

V poslednom príbehu Zlodej, ktorý sa vrátil do budúcnosti zistíte, čo sa stane človeku, ktorý sa pokúsi okradnúť Petra Schneidera, majiteľa obchodu s filmovou hudbou a príležitostného zlodeja umenia.

Boj-o-stat-OBALKA-FRONT.jpg

BOJ O ŠTÁT

 

Po odvrátení ruskej invázie čelí Slovensko novým hrozbám.

Necelý rok po invázii sa uskutočňujú parlamentné voľby a v prieskumoch sa ukazuje, že nebývalo vzrástli preferencie NSH – Národno-socialistického hnutia, reprezentujúceho krajnú pravicu. Vodca hnutia, Tomáš Matler, sľubuje vládu pevnej ruky a rýchle zúčtovanie s vnútornými i vonkajšími nepriateľmi.
Po invázii na Slovensku zostali americké jednotky NATO; pribudne k nim aj špeciálna jednotka Duchov. Dôjde k jej náhodnému stretu s neznámou polovojenskou skupinou, ktorú zrejme necháva vycvičiť NSH. Tento stret a nález starých záznamov nacistickej tajnej služby z roku 1945, čo sa dostanú do rúk analytika Jakuba Kollára, odštartujú sériu udalostí, ktoré donútia úzku skupinu ľudí položiť si tie správne otázky: Aké sú skutočné povolebné plány národných socialistov? Na čo má slúžiť niekoľkotisícová Vlastenecká garda?

V závode s časom a s nasadením vlastných životov spájajú sily príslušníci slovenských aj zahraničných tajných služieb, špeciálnych armádnych a policajných jednotiek, aby proti početnému a dobre vyzbrojenému nepriateľovi zviedli v predvečer volieb rozhodujúci boj – Boj o štát.

V tomto žánri je to asi najlepšia kniha, ktorá bola napísaná na Slovensku.

Peter Adamecký, autor politicko-špionážnych trilerov "Piešťanská spojka" a "Vyznávač"

Ak máte radi príbehy plné akcie, strieľania, boja zblízka, s prímesou politiky a špionáže, Boj o štát je pre vás to pravé orechové.

Juraj Thal, autor krimitrilerov "Dom na Kopci" a "Nenávisť"

Slovenský Clancy, po Dánovkách a Karikách konečne niečo nové. Dej plný akcie a napätia so skvelou zápletkou. Odbornosť knihy dosť na úrovni. Vrelo odporúčam a teším sa na ďalšiu tvorbu.

Peter, na Martinus.sk

Páči sa Vám fiktívny svet Olivera Bellowsa a jeho kumpánie?
Chceli by ste sa stať súčasťou Bellowersu?
bottom of page